google-trustrankBu seferki yazımızda SEO çalışan arkadaşların işine yarayacak bilgiler vereceğim, Yeni geliştirilen Penguin algoritması ile birlikte backlinkten çok TrustRank’e önem kazandırılmış durumda. Bildiğimiz gibi Google artık manipüle edilmiş illegal işler ile sitelere sağlanan backlinkleri önemsiz hale getirdi. Önemsizleştirmekten çok az ve kaliteli backlinkler alınması gerektiğini belirtti.

Trustrank ise SEO üzerinde yürütülen çalışmalarda yapılan hileler yüzünden Stanford Üni. veYahoo’nun geliştirdiği puanlama sistemi diyebiliriz.

PekiTrustRank Nasıl Çalışır?

Editörler güvenli ve kaliteli web sitelerini inceleyip kök site olarak işaretlerler. SEO çalışmalarında yapıla n backlinkiTrustRank’i yüksek olan sitelerden almaya özen göstertmektedir. TrustRank değerinin yüksek olması sitenizi doğrudan etkilemektedir.

TrustRank Nasıl Yükseltilir?

Arama sıralarında yükselmek için SEO çalışmalarında sadece backlink değil kendi sitenizin TrustRankini yükselterek de sıralamalarda yükselebilirsiniz. TrustRankinizi yükseltebilmek için dikkat etmeniz gereken yerleri size söyleyeceğiz;

Backlink alacağınız web sitelerinin içerikleri sizin sitenizle aynı yada benzer olmalıdır.(Oyun sitesi için bir haber sitesinden backlink almayınız!)

Temanızın çok fazla site tarafından kullanılmaması ve özgün olması ve mobil desteği bulunmalı.

Alan adınızın yaşlı olması gerekir.(Yani uzun yıllar faal olması gerekmektedir.)

Sitenizde bulunan kategoriler, başlıklar altında düzgün olmalıdır.

Alan adınızın süresi uzun olmalıdır bu demektir ki siteniz internette kalıcı olduğunuzu göstermektedir.

Son olarak da sitenizde asla kopyala yapıştır içerik bulundurmayın her bir içeriğiniz özgün olmalıdır.