WordPress-SEO-eklentileriBu yazımızda siz güzel WordPress kullanıcılarına internet genelinde en sık kullanılan 10 WordPress eklentisini tanıtacağız;

Akismet
WordPress ile birlikte gelen standart eklentilerden biridir. Bu eklenti sizi kısaca spam yorumlardan korumaktadır. Ancak koruyor diye sevinmeyin çünkü o spam yorumlar silinmeyi yada onaylanmayı beklerken sayıları artacak ve serverınızı durduk yere şişirecektir.

WordPressImporter
Bu eklenti öbür WordPressbloglarınızdaki içerikleri içe ya da dışa aktarmanıza olanak sağlamaktadır. Kategoriler, yazarlar, yorumlar gibi yerleri hemencecik aktarmanıza olanak sunar.

DisqusCommentSystem
En geniş çaplı yorum ağı olan DisqusWordPress ‘e özel geliştirdiğieklenti yorum yaparken sosyal ağları kullanmanıza olanak sağlamakta ve oldukça geniş bir özelleştirme ağına sahip.

Google XML Sitemaps
Wordpress kullanıcılarını elle .xml dosyası açıp sitemap yazmaktan kurtaran Google XML Sitemaps, Bing ve Google ile birlikte gayet uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

Contact Form 7
Bu eklentimizin arayüzü ve kullanımı oldukça basittir. İletişim formlarını kolay bir şekilde zorlanmadan hazırlayabilirsiniz. Dahası bu eklentiyi kendinizce özelliştirebilmektesiniz. En çekici yanını daha yazmadım, en çekici yanı ise kullanıcılara gösterebildiğiniz hata, ulaştı gibi mesajlar da bulunmaktadır.

Wordfence Security
Bu eklentide bloğunuzu çok hızlı ve güvenli hale getirecek olan Wordfence Security, sitenize giren gelen kullanıcaların IP loglarınıda tutabilmekte dahası IP’leri bloklayabilir ve sitenizi exploitlere karşı koruyor.

Jetpack
Wordpress tarafından geliştirilen bir eklenti olarak içinde birçok özelliği barındırmakta örnek vermek gerekirse; mobil temanız yoksa sizin için mobil tema sağlayabiliyor, sitenizin hızını cloud sunucuları ile hızlandırabiliyor, size istatistikler sunabiliyor, shorcodelardan tutun embede kadar birçok özelliğin toolunuda içinde barındırmaktadır.

WordPress SEO ByYoast
Sıkça kullanılan bu eklenti sitenizdeki temel SEO ayarlarınızı yapmanıza olanak sağlamakta. Bu eklenti her bir sayfayı tek tek analiz ederek daha iyi duruma getirebilmek için size öneri sunmaktadır.

iThemes Security
Bu eklenti ise sitenizi daha güvenli hala getirmektedir örnek vermek gerekirse Brute Force saldırılarına karşı korur, wp-admin girişinizi farklı bir adrese taşımanıza olanak sağlar, admin isminizi değiştirmenizi sağlar. Bu eklenti ile 30 farklı alanda güvenliği arttırabilirsiniz.

WooCommerce – excellingeCommerce
E-Ticaret eklentisi olan WooCommerce kullanımı orijinal bir e-ticaret sitesi paneli kadar olamasa da orta ve düşük seviyedeki e-ticaret girişimcilerine yarayabilir. Bu arada biraz karışık bir kullanışa sahiptir bunun yanı sıra satış panelini özelliştirebilir ve bir çok dil seçeneğini de görebilirsiniz.