Grooveshark Efsanesi Sona Erdi!

Grooveshark-efsanesi-sona-erdi2007 Yılında yayın hayatına başlayan web taabanlı ilk müzik yayın servisiydi, kullanıcıların ses dosyalarını yüklemelerine, yayın yapmalarına ve müzik listesi oluşturmalarına olanak sağlıyor ve bu özellikleri sayesinde şimdiki web tabanlı müzik uygulamasının atası olarak tanımlamaktaydı. tarafından yayınlanan bir yazı ile yayın hayatının sonlandığını çok ani bir şekilde bildirdi.

Müziklerin haklarını lisanslayamadıklarını ve bu konuda başarısız olduklarını ileri sürdü. Kullanıcılarına hata yaptıklarını söyleyerek onlardan açık bir şekilde özür diledi. Groovesharki yazının sonunda Spotify, Deezer, Google Play gibi uygulamalardan behsetmeden geçmedi yani kullanıcılarını centilmen bir şekilde diğer uygulamaları kullanmaları için teşfik etti.

Tellif hakkı ihlali gerekçesi ile EMI Music Publishing, Sony Music Entertainment ve Warner Music Group gibi şirketlerden gelen davalarla karşı karşıya kalmıştı. Grooveshark, yaptığı hatalar yüzünden gelen davalar ile ilgili hukuki süreci kaldıramayıp kapandı. EMI Music Publishing, Sony Music Entertainment ve Warner Music Group’la anlaşma yoluna giderek yayın hayatına son verdi.

Sevebilirsin...

Devamını oku:
Google-Vietnam
Google Hacklendi!

Microsoft ve Sony'e karşı saldırılar düzenleyerek hackleyen Lizard...

Pride players full of surprises

EDT April 14, 2016 The Orlando Pride introduced...

Kapat