Windows Phone Kullanıcılarına Büyük Haber!

windows-phone-10-5Microsoft’un hazırladığı Windows 10 çıkmasına çok az kaldı! Yeni işletim sistemin çıkacağı gün yaklaştıkça hakkında çeşitli haberler ve iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Bu seferki idialar kullaıcılarını sevindirebilir. 8.1 yüklü olan mobil cihazlara yakında Windows 10’un ,   ve ’ uygulamalarını çalıştıracağı söyleniyor. Heniz konu ile ilgili Microsoft tarafından resmi bir açıklama gelmedi. Yalnız burada tartışmamız gereken farklı bir konu var. Bu uygulama kulağa hoş gelebilir, bazı kullanıcılara göre Windows Phone platformuna da zarar verebilir.

Uygulama geliştiricileri, Android sürümü varolduğu için Windows Phone uygulaması yazmak gibi bir yükün altına girmeyebilirler Tabi burada, “Universal Apps” konseptinin ne kadar benimseneceği de önemli; zira Android uygulamaları için atılabilecek bir adım, bu konsepte zıt bir konuma getirebilir Microsoft’u.

Peki,Android sürümü kullanılsa sadece? O konuda da pek çok kullanıcının endişeleri var. Özellikle BlackBerry 10 OS’in, pek çok Android uygulamasını tam manada ve sorunsuzca çalıştıramadığı biliniyor. Bir diğer can sıkıcı konu da, Android uygulamaları ile Windows işletim sisteminin arayüzünün birbirine son derece zıt olması. İki platformun tasarım anlayışı ve dili birbirinden çok farklı; bu da Windows Phone’un bütünsellik havasını bozacak ve canlı kutucuklar gibi kimi ekstraların kullanım dışı kalmasına neden olacaktır.

Ekran görüntüleriwindows-phone-10 windows-phone-10-1 windows-phone-10-2 windows-phone-10-3 windows-phone-10-4

 

Sevebilirsin...

Devamını oku:
whatsapp-whatsim
Whatsim Nedir? Whatsim Detayları

Yakın zamanda ülkemize giriş yapacak olan Whatsim, Whatsapp...

cpanel
cPanel Kurulumu

Öncelikle Putty programı ile sunucumuza ssh bağlantısı yapıyoruzardından...

Kapat