Tesla’nın Twitter ve Sitesi Hacklendi!

Elektrikli Otomobil denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri olan ’nın web sitesi ve Twitter hesabı . #RIPPRGANG kod adı ile ele geçirilen web sitesi ve twitter hesabının adı RIPPRGANG olarak değiştirilirken ‘nın müdahalesi ve hesaplarını geri almaya yönelik hamlesi gecikmedi.

#RIPPRGANG kod adı ile Tesla ’nın hesaplarını ele geçiren grup çeşitli paylaşımlar yapıldı. Twitter hesabının hacklenmesinden kısa bir süre sonra Tesla ‘nın resmi web sitesini de ele geçirmeyi başaran hacker grubu firmanın web siteside çeşitli reklamlar yayımladı. Tesla yetkilileri söz konusu saldırının hemen ardından yaklaşık yarım saatlik bir süre içerisinde tüm hesaplarını yeniden açmayı başardı.

Tesla yetkililerin hesabı tekrardan üzerlerine almasıyla hacker grubunun yapmış olduğu paylaşımlar silinerek hesap ve site eski haline döndürüldü. Tesla ‘nın yaşadığı bu saldırının hemen ardından Elon Musk , saldırıyı gerçekleştiren kişilerle ilgili gerekli yasal işlemlerin başlatıldığını ve güvenlik önlemlerinin arttırıldığını belirtti.

Sevebilirsin...

Devamını oku:
whmsonic
WHMSonic Radyo Kurulumu

WHMSonic kurulumunu aşağıdaki tek komut ile SSH üzerinden...

L’Assemblea ordinaria degli Azionisti

L'Assemblea ordinaria degli Azionisti, revocata per la parte...

Kapat