İlkokullara kodlama dersi

Bildiğiniz üzere Dünya’da hatırı sayılır başarılar elde etmiş her kişi artık programlama ve becerilerinin, en az matematik ve sosyal bilimler kadar önemli olduğunu düşünüyor. Özellikle teknolojinin kalbinin attığı Silikon Vadisi ile başlayan çocuklara kodlamayı sevdirme çalışmaları birçok ülkede büyük bir ivme kazandı. İlk olarak ‘da başlayan çocuklara öğretmek için dersler verilmesi fikri yakın zamanda ülkemize de sıçrayacak gibi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı fikri ışık yaptığı açıklama ile kodlama derslerinin Türkiye ‘de de seviyesinde verilmesi için Mili Bakanlığı’na öneride bulunacaklarını açıkladı. Öğrencilerin hayatlarını okullarda şekillendirdiğini ve gelecek nesil için kodlamanın büyük önem arz edeceğini sözleriyle belli eden Fikri Işık bu konuda çalışmalara başladıklarını belirtti.

Teknolojiyle dost, teknolojiyi kullanmakta uzman bir nesil yetiştirmek ve Dünya ‘nın giderek tekelleşeceği bu sektörde söz sahibi olabilecek, gündemi takip edebilecek bir nesil yetiştirmek amacıyla; birçok ülke, küçük yaştaki çocuklara bu konularda eğlenceli eğitimler veriyor. Umarız bu proje ülkemizde de doğru bir biçimde başlar ve çocuklarımıza kodlama ve teknolojiyi sevdirerek, öğretir. Peki sizce ilkokul seviyesinde bir kodlama eğitimi faydalı olacak mıdır?

Sevebilirsin...

Devamını oku:
Choisir les doudounes plus appropriés pour vous

Il est vraiment difficile de découvrir une veste...

Kentlake graduate competes on ‘American Ninja Warrior’

Competing on "American Ninja Warrior" has not only...

Kapat