Youtube, Twitter ve Facebook kapatıldı

Bugün itibari ile , ve . Geçmiğimiz yerel seçimler öncesinde kapanan youtube ve şuan yaklaşan seçimler öncesinde tekrar engellenmiştir. Bu üç platforma girmeye çalışan kullanıcılar mahkeme kararı ile kapatılmıştır uyarısı alıyor.

Erişim Sağlayıcılar Birliği (ESB) Bülent Kent’in yaptığı açıklamaya göre Cumhuriyet Savcılığından kapatma ile ilgili yazı ellerinde olduğunu ancak sürecin devam ettiğini bildirdi. Bir diğer söylenti ise öldürülen savcı Kiraz’ın görüntülerinin yayınlandığı için kapatıldığı söyleniyor.

Son alınan bilgiye göre facebook ilgili içerikleri kaldırdığı için bazı bölgelerde erişim sağlanıyor.

Bizde konu hakkında bilgi aldığımız sürece yazıyı güncelleyeceğiz.

TWITTER’DAN İLK AÇIKLAMA
Twitter erişim yasağının ardından Twitter Policy hesabı üzerinden ilk açıklamayı da yaptı. Twitter, Türkiye’de yaşanan kesintinin farkında olduklarını ve siteye erişimin tekrar açılması için çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Açıklamada “Hizmetimizin Türkiye’de kesintiye uğradığı bilgilerini aldık. Kullanıcılarımıza en kısa sürede erişimi tekrar sağlamak için çalışıyoruz” denildi.
twitter

 

 

 

 

 

 

TWİTTER 20.00 SULARINDA ERİŞİME AÇILDI
Eğitim Sağlayıcıları Birliği, saat 18:45 sularında yapılan açıklamada twitter’a erişimin kısa sürede başlayacağını duyurdu. Erişim Sağlayıcıları Birliği Genel Sekreteri Bülent  Kent, Twitter’ın erişime açılmasının kısa süre içinde gerçekleşeceğini bildirmişti.
Kent, yaptığı yazılı açıklamada, Twitter’ın kısa süre içinde erişime  açılacağını belirterek şunları kaydetmişti.
“Twitter’ın vekaleten Türk hukuku meselelerini yürüten avukatı  tarafından, ‘www.twitter.com’ adresi üzerinde yer alan içeriklerden İstanbul 1.  Sulh Ceza Hakimliğinin 2015/1644 değişik iş numaralı kararında yer verilen ve  akabinde, Erişim Sağlayıcıları Birliğinin ‘benzer içerik’ tespitiyle 2015/1341  dosya numaralı 2015/33 karar numaralı işlemiyle iletilen benzer içeriklerin  tamamının Türkiye’den erişime engellendiği hususu teyit edilmiş, Twitter  avukatının bu beyanı işletmelere iletilmiş, Twitter’ın erişime açılması kısa süre  içerisinde gerçekleşecektir.”
Twitter’a olan erişim yasağı saat 20.00 sularında kaldırıldı.

Sevebilirsin...

Devamını oku:
A capsule look at LeBron James’ potential suitors in free agency

Why they'd land James: James has spent his...

ssl
SSL ile Google sıralamasında yükselmek

Google yeni algoritmasıyla birlikte SSL Sertifikasını zorunlu hale...

Kapat