LG G4’ün Özellikleri Ortaya Çıktı

Akıllı telefon pazarında rekabet hızla sürüyor. Geçtiğimiz yıllarda G2 modeli ile akıllı telefon pazarında kült olmayı başaran ve hemen ardından piyasaya sürdüğü G3 ile popülerlik yakalayan , tüm zamanların en yüksek işlemci donanımına ve ekran teknolojisine sahip akıllı telefon modeli G4’ü tanıtmaya hazırlanıyor. Fakat sızıntılar ’nin planladığı tüm gizemi bozdu.

Her ne kadar kullanıcılar yeni sızıntılar için –Bilerek, üreticiler sahte sosyal medya hesaplarından sızdırıyor- iddiasında bulunsa da, yeni nesil akıllı telefon, phablet ve tablet modellerinin donanım özelliklerine göre üzerinde testler gerçekleştiren Benchmark uygulaması, G4’ün gizemli teknik özelliklerini gün yüzüne çıkardı.

LG’nin G4 (F500X) modeli GFXBench veritabanında, 5.5 inç büyüklüğünde, 1440 x 2560p(2K) çözünürlüğünde ve 534 ppi piksel yoğunluk değeriyle karşımıza çıkıyor. PPI yani inç başına düşen piksel yoğunluğuyla Samsung’un Galaxy S6’sına rakip olan ve biraz da fark atan G4 modeli, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 808 işlemcisinden alıyor. 4+2=6 çekirdekli işlemci, kullanıcının yaptığı işlem talebine göre 2/4/6 çekirdek olarak kullanıma açılıyor.

64-Bit mimarili işlemci, geçici depolama birimi olarak 3 GB Ram’den güç alıyor. GPU(Grafik İşlemcisi) konusunda da oldukça iddialı olan , Adreno’nun son serisi 418 GPU’yu kullanıyor. 32 GB Dahili depolama alanı sunan gizemli modelde, 16 Megapiksel ana(arka) ve 8 Megapiksel özçekim(ön) kamera donanımları bulunuyor. Ve tabi akıllı telefonu akıllı yapan niteliklerden biri de işletim sistemi.

Android 5.1 Lollipop sürümü ile gelen LG G4’ün test raporu…

lg.g4.benchmark

Sevebilirsin...

Devamını oku:
WordPress
WordPress Kritik Güvenlik Açığı

Dünya'da en çok kullanılan hazır blog sistemi wordpress'te...

Protection for football players prime concern

Shawn Lamb was beginning his very first practice...

Kapat