Twitch Hacklendi ve Tüm Şifreler Çalındı!

Bilgisayar/oyun konsolu kullanıcılarının oynadığı oyunu ve iş dünyasında gerçekleştirilen sunum, yayın, etkinlik videolarını canlı yayın ile takipçileriyle buluşturan Live Streaming yani canlı yayın platformu , dün gece hacklendi. Çevrimiçi video akış servisi , geçtiğimiz yaz aylarında yüksek bir fiyata Amazon tarafından satın alınmıştı ve güvenlik düzeyinin arttırılacağı paylaşılmıştı.

İsmi açıklanmayan bir grubu tarafından düzenlenen saldırıda kullanıcı şifrelerinin ele geçirilerek kullanıcı şahsi bilgilerinin çalındığı söyleniyor. Amazon yönetimindeki canlı yayın platformunun, saldırı sonrasında yöneticiler tarafından tüm kullanıcı şifrelerinin sıfırlandığı ve kullanıcılara mail atıldığı biliniyor.

Eğer siz de Twitch kullanıcısıysanız, mailinize gelen linke tıklayarak veya şifremi unuttum yöntemi ile şifrelerinizi daha zor bir kombinasyon ile güncelleyin. Yeni belirleyeceğiniz şifrenizde büyük harf, küçük harf, rakam ve noktalama işaretlerinden en az birini kullanmaya gayret gösterin.

Sevebilirsin...

Devamını oku:
plesk
Plesk Panel Mail Hesabı Açma

Şimdi size Plek panelde mail hesabı açmayı göstereceğim....

cpanel
WHM/cPanel Exim IP Değiştirme

Bilindiği üzere cPanel'de exim çıkış ip'si default olarak...

Kapat