Siri’nin gizemli özelliği

Apple ‘ın sesli asistanı ‘nin bilinmeyen bir özelliği daha var.

Apple ‘ın sesli asistanı Siri her yeni İOS güncellemesi ile daha fonksiyonel olmaya devam ediyor. Apple ‘ın yeni mobil işletim sistemi İOS 8 ile özelliklerinin sayısını arttıran Siri ‘nin çoğu kişi tarafından bilinmeyen bir özelliği daha var.

Eğer bir gün sahipsiz bir iPhone ya da iPad bulursanız Siri sayesinde cihazın sahibini öğrenebileceğinizi biliyor muydunuz? Eğer bir gün sahipsiz bir iPhone ya da iPad bulursanız, Siri ‘ye “Who does this phone belong to?” sorusunu sormanız yeterli. Apple’ın sesli asistanı bu sorunun cevabı olarak sizle iPhone ya da iPad ‘in sahibinin ismini ve iletişim bilgilerini verecektir.

Peki bu özellik nasıl aktif edilir?

Tabii ki bu özelliği bir gün iPhone ya da iPad ‘inizi kaybetme ihtimalinize karşı kullanmak isteyebilirsiniz. Bu özelliği aktif hale getirmek için yapmanız gerekenler ise oldukça basit. Öncelikle rehberinize girip kendinizi isminizle ve diğer bilgilerinizle kaydetmeniz gerekiyor. Ardından cihazınızın Ayarlar/ Genel / Siri sekmesine girip bilgilerim bölümünden kendi bilgilerinizi seçmeniz gerekiyor.

Böylece cihazınızı kaybederseniz, bulan kişi size ulaştırmakta zorluk yaşamayacaktır.

Sevebilirsin...

Devamını oku:
bilgisayar-virusu-ramnit
Büyük firmalardan geliyormuş gibi gözüken maillere dikkat edin!

İnternet kullanıcılarını hedef alan ve geçtiğimiz aylarda uzun...

GoogleChrome
Yeni Google Glass sızdı mı?

Geçtiğimiz günlerde Google`ın yeni nesil Google Glass’ı 2015...

Kapat