Samsung’dan Apple’ı kızdıracak hareket

LoopPay, Pay ya da Google Wallet‘tan daha farklı bir çalışma prensibine sahip. Ödeme yöntemi, geleneksel kredi/banka kartlarını kullanarak çalışıyor. Bunun için, LoopPay’in ürettiği telefon kılıflarından/anahtarlıklardan kullanmak gerekiyor. Elimizdeki tüm kartları LoopPlay’e okutabiliyor; sonrasında farklı bir kablosuz teknolojiyle dilediğimiz kartla ödeme gerçekleştirebiliyoruz (bu teknoloji sayesinde POS cihazları, seçilen kartın fiziksel olarak kaydırıldığını zannediyor). Firmanın kullandığı bu yöntem ile, hâlihazırda varolan ödeme terminallerinin %90’ı desteklenmiş oluyor; bu da, önemli bir avantaj elbette.

Gelen bilgilere göre , LoopPlay’in bu teknolojisini lisanslamak istiyordu; ancak görülen o ki firma, LoopPlay’i satın alarak Apple Pay’in karşısına çok daha sağlam adımlarla çıkmayı planlıyor. Bu hareketin, kâğıt üzerinde için oldukça yerinde olduğu söylenebilir.

Samsung’unLoopPay’i satın alması, teknolojinin kullanımı için herhangi bir ek aparat kullanma gerekliliğini de ortadan kaldıracak. SamsungGalaxy S6‘da ya da S Edge‘de bu teknolojinin yer alması bekleniyor. Google Wallet ve ApplePay’den, yaygınlaşma açısından çok daha büyük bir potansiyele sahip olması, LoopPay’i oldukça güçlü bir alternatif hâline getiriyor diyebiliriz.
Şimdi sıra, yeni Samsung cihazların tanıtılacağı Unpacked etkinliğini beklemekte. Bakalım LoopPay’i yeni Galaxy’lerde görebilecek miyiz?

Apple’ın canını oldukça sıkacağı tahmin edilen LoopPay’in nasıl çalıştığını gösteren o video

 

Sevebilirsin...

Devamını oku:
yer sağlayıcı faaliyet belgesi
Yer Sağlayıcı Faaliyet Belgesi Verilmeyecek

Telekomünikasyon İletişim Bakanlığı (TİB)'nın 13 Ocak 2015 tarihli...

tesla-nin-sitesi-ve-twitter-hesabi-hacklendi
Tesla’nın Twitter ve Sitesi Hacklendi!

Elektrikli Otomobil denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri...

Kapat