Facebook insanları depresyona sokuyor!

Dünyanın en geniş kullanıcı kitlesine sahip olan sosyal medya ağı ’un kullanıcıların olumsuz duyguları harekete geçirerek depresyona sürüklediği açıklandı. ’de bulunan Missouri-Columbia Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada, ağ üzerinde arkadaş olunan kişiler ile olan bağları arttırmak amacıyla hizmet veren ’un kullanıcılar üzerine kıskançlık duygularını hareket geçirdiği açıklandı. Yaklaşık 700 öğrencinin katıldığı araştırmada, kullanıcıların arkadaşları tarafından yapılan paylaşımları gördükten sonra kendi sosyal yaşantıları ile kıyasladıkları tespit edildi.

Missouri-Columbia Üniversitesi Gazetecilik Bölümü Profesörü olan Margaret Duffy, “Kullanıcıların arkadaşlarının paylaşımlarını takip ederek kendi yaşantıları ile kıyasladıklarını tespit ettik. Facebook birçok kişi üzerinde olumlu etki oluşturabilir fakat kendi başarılarını arkadaşlarının hayatları ile kıyaslayan kullanıcılar üzerinde olumsuz etkisi olduğu kesin. Araştırmamız kullanıcıların Facebook kullandığı zaman bu tür davranışlardan ve risklerinden koruması gerektiğini ortaya koydu” dedi. Dufy, kullanıcıların arkadaşları tarafından paylaşılan fotoğrafların kullanıcılarda kıskançlık ve üzüntüye neden olduğunu kaydetti.

 

Sevebilirsin...

  • Herkez bişiler söylüyor insanlar kime inanacaklarını şaşırmışlar 🙂 Biri faydalı diyor birileri faydasız napak yani ölek mi 🙂

    • Ölmeyelim de eğer kıskançlık duygularımız ağır basıyorsa bunu engellemeye çalışalım. 🙂

Devamını oku:
apple-watch-isyan-ettirdi
Apple Watch İsyan Ettirdi!

Apple yakın zamanda Apple Watch kol saatini piyasaya...

facebook_416x416
Facebook beğenileri azalacak

Facebook'un kısa bir süre sonra hayata geçireceği uygulama...

Kapat