iPhone kullanıcıları daha zeki çıktı

Massachusetts merkezli araştırma şirketi ’nın yaptığı bir araştırmaya göre Alaska, Montana ve Vermont eyaletlerinde kullanım oranının diğer eyaletlerden çok daha fazla olduğunu gösterdi. Bu eyaletler ’nin en yüksek üniversite mezunu oranına sahip. Bu verilere bakarak iPhone kullanıcılarının daha zeki olduğu sonucuna varan Chitika’ya göre sadece zeka olarak değil, maddi olarak da Android kullanıcılarından önde.

Chitika’nın yaptığı diğer benzer araştırmalarda ise akıllı telefon kullanıcıları arasında benzer sonuçlar ortaya çıktı.

Ladbrokes şirketi de yaptığı araştırmada 1000 akıllı telefon kullanıcısına bir zeka testi uyguladı. hız ve beyin fonksiyonlarının ölçüldüğü testte 94 saniye ile en hızlı sonuca ulaşan grup oldu. BlackBerry kullanıcılarının ise 118 saniye ile en yavaş grup olduğu gözlendi. iPhone kullanıcılarından sonra Google Nexus kullanıcıları 99 saniye ile 2. sırada yer aldı. Testi en hızlı tamamlayan bir Samsung kullanıcısı olsa da Samsung kullanıcıları genel sıralamada 103 saniye ile 3. olabildi. HTC kullanıcıları ise aynı testi 105 saniyede tamamlayarak 4. sırada yer aldı.

Google’ın Android cihazları ABD’de daha fazla satılsa da iPhone ABD’deki en popüler akıllı telefon olma özelliği taşıyor. ABD genelindeki tüm akıllı telefonların %42’si iPhone, 2. en popüler cihaz ise Samsung modelleri.

Sevebilirsin...

Devamını oku:
facebook_416x416
Facebook beğenileri azalacak

Facebook'un kısa bir süre sonra hayata geçireceği uygulama...

Windows-95-yuklu-iphone-6-modeli
iPhone 6’ya Windows 95 yüklemek

Çinli bir teknoloji ve bilgisayar meraklısı olan “xyq058775”...

Kapat