Google Chrome yavaş çalışıyor

Hız vaadeden son zamanlarda sık sık şikayet konusu olmaya başladı. Chroeme’un yavaşlığı çoğu kullanıcıya sitem ettiriyor. forumlarında da kullanıcılar artık ’un kullanılmaz olduğu hakkında başlıklar açıyorlar. Sorun Eylül ayında ilk kez gündeme getirildiğinden bu yana 375 gönderiyi geçti. Sorun yaşayan kullanıcıların çoğunun Windows kullandığı gözleniyor. , web tarayıcısı dahil bir çok yazılımı bizlere ücretsiz sunuyor, küçük bir kitleyi etkileyen bir sorunda bile çıkan ses, pek küçük olmayabiliyor. Benim şahsi görüşüm, Chrome son zamanlarda cidden çok fazla kasmaya ve çökme raporu göndermeye başladı. Kullandığı memory’i saymıyorum.

Hürriyet’te yer alan bir habere göre problem farklılık gösterebiliyor. Eklentilerden Chrome’un GPU hızlandırmasını kullanma yöntemine ve NaCl (Native Client) bileşeninin yol açtığı sorunlara, kullanıcılara göre sorunun çeşitli kaynakları var. Elbette zararlıların da kötü performanstan şikayet eden kullanıcıların sorununun kaynağı olma ihtimali var.

Google kendi içerisinde 2010 yılından bu yana güvenlik nedeni ile şirket içerisinde Windows kullanımını yasakladığını açıklamıştı.

CHROME’U KALDIRIP BİR TEKRAR KURUN

 

Bir diğer işlem ise kullanıcıların büyük bir çoğunluğu Chrome’u kaldırıp yeniden kurmalarını söylüyor. Bu şekilde tarayıcı ilk günkü gibi ve stabil olacaktır.

 

GoogleChrome

Sevebilirsin...

Devamını oku:
entegre akıllı şehir projesi
Türk Telekom’dan bir ilk!

Proje, Türk Telekom Grubu CEO’su Rami Aslan, Grup Bireysel İş Birimi...

mysql
SSH Üzerinden Tüm Veritabanlarını Onarma

Size bugün tüm veritabanlarını aynı anda onarmayı göstereceğim....

Kapat