Plesk Panel Nameserver oluşturma

Şimdi sizlere panelde nasıl name server oluşturacağınızı göstereceğim. İlk olarak panelimize giriş yapalım daha sonra DNS Settings’in içine girelim.

resim1

Dns Settings’e girdikten sonra İlk başta bulunan ns.<domain>. Kısmını siliyoruz.

resim2 resim3

Şimdi nameserver oluşturalım sunucumuz için. İlk yapmamız gereken Add DNS Record seçeneğine basıp sunucumuz için nameserver oluşturmak aşağıdaki resmi inceleyip sizde kendi sunucunuza nameserver oluşturabilirsiniz.

resim4 resim5 resim6

 

Nameserver adreslerimizi ns1.domainadi.com ve ns2 domainadi.com olarak oluşturduk. Şimdi plesk panelimizden domaini içine girip DNS Settings kısmına girelim. Girdikten sonra Add Record seçenegine tıklayalım.

resim7 resim8

Şimdi ns1.domainadi.com ns2.domainadi.com olarak 2 tane ns oluşturcaz.

resim9 resim10

NS adreslerimizi oluturduk şimdi ise bunlara A kaydı eklememiz gerekiyor. Tekrardan Add Record kısmına tıklayıp A kayıtlarımızı ekleyelim.

resim11 resim12

Şimdi tek yapmamız gerek domain panelimizden domainimizi oluşturduğumuz NS adreslerine yönlendirmek yönlendirme ortalama 2-24 saat arasında gerçekleşmektedir.

Sevebilirsin...

 • hocam merhaba ;
  son kısmı anlamadım ben
  “Şimdi tek yapmamız gerek domain panelimizden domainimizi oluşturduğumuz NS adreslerine yönlendirmek yönlendirme ortalama 2-24 saat arasında gerçekleşmektedir.”
  normal kendi sunucumuza yönlendirmicekmiyiz ? mesela hata yaşadığım domain yavuzatalay.com.tr
  ns1.yavuzatalay.com.tr tarzımı giricem ?

  • Merhaba, domain panelinizden kendinize ait nameserver oluşturup yönlendirdikten sonra bu ayarları yapmanız gerekiyor. Öncelik domain panelinizdeki yönlendirme olmalıdır ve doğru olması gerekiyor. Şuan kontrol ettiğimde nameserver adresleriniz başka bir firmada gözükyor. Dilerseniz domain firmanız ile görüşüp nameserver oluşturma hakkında bilgi alabilirsiniz.

Devamını oku:
google-fiber
Fiber interneti Google kablosuz dağıtacak

Yazılım ve İnternet Dünya'sının 1. numaralı markası Google...

twitch-hacklendi-tum-sifreler-calindi
Twitch Hacklendi ve Tüm Şifreler Çalındı!

Bilgisayar/oyun konsolu kullanıcılarının oynadığı oyunu ve iş dünyasında...

Kapat