WordPress Kurulumu

Şimdi size kurulumunu anlatacağım. İlk olarak sitesine girip son sürümünü indiriyoruz. alttaki resimden indireceğimiz yere bakabilirsiniz.

wp1

İndirme işlemi tamamlandığında ise indirdiğimiz dosyayı masa üstüne taşıyalım ve dosyayı açıp .zip arşivinden çıkaralım.

wp2

.zip arşivinden çıkarıdığımız klasörün içindeki dosyalarını sitemizin FTP bilgileri ile FTP’ye bağlanıp httpdocs veya public_html klasörünün içine atıyoruz.

wp3

Dosyalarımızı httpdocs veya public_html içine attıktan sonra sitemize giriş yapalım. Herhangi bir hata verebilir o hatayı göz ardı edebilirsiniz ve “Bir ayar dosyası oluştur” Butonuna basabilirsiniz.

wp4

Sizden veritabanı bilgilerini soracaktır. Şimdi bir veri tabanı oluşturalım. Veritabanı oluşturmak için ilk olarak kontrol panelinize giriş yapmalsınız. giriş yaptıkran sonra Domains kısmından domainlerı listeleyip hangi domaine WordPress kuracaksanız o domaine girmelisiniz.
Domainin içine girdikten sonra Databases içine girin.

wp5

Girdikten sonra Add New Database Kısmına tıklayın.

wp6

 

Tıkladıktan sonra veritabanı adınızı yazın.

wp7

 

Veritabanınız oluşturuldu. Şimdi ise oluşturduğumuz veritabanına kullanıcı açmamız gerekecek. Kullanıcı açmak için ise veritabanımıza tıklayarak Add New Database User seçeneğine tıklamalayız.

wp8

İlk başta sizden veritabanı kullanıcı adını isticek ve daha sonra şifrenizi iki defa yazmanız istenecektir.

wp9

Gereken bilgileri girdikten sonra kullanıcımızı açmış olduk. Şimdi tekrar sitemize gelip bizden gerekli bilgileri girmeliyiz.

wp4

 

WordPress’imiz kuruldu şimdi ise sizden site başlığı ve wordpresse girmek için kullanıcı adı ve şifresini belirlemenizi ve mail adresinizi isticektir.

wp10

Şu anda WordPress kurulmuştur. WordPress’e giriş yapabilmek için www.domainadı.com/wp-admin/ şeklinde yazarsanız WordPresse giriş yapabilirsiniz.

Sevebilirsin...

Devamını oku:
wordpress-logo
WordPress Eklentileri ve SEO Ayarları

Günümüzde en çok kullanılan hazır blog sistemleri arasında...

cpanel
SSH cPanel/Whm Yedek Yükleme

Yedek alma işlemleri İşlemlerimize başlamadan önce /home dizinine...

Kapat