Fiber interneti Google kablosuz dağıtacak

Yazılım ve İnternet Dünya’sının 1. numaralı markası interneti kablosuz olarak sunmaya hazırlanıyor. İnternet ortamında ücretli, ücretsiz bir çok hizmeti sunan ve mobil işletim sistemi üzerindeki yaptığı gelişmeler ile teknoloji gündeminde kalmayı her zaman başarıyor. Yeni bir haber ile Google artık internet alt yapısında da bir hizmet sunacak. Ülkemizde dahil Google tarafından kablosuz olarak dağıtılacak.

2014’ün başlarından bu yana ABD bölgesindeki belli yerlerde özel çalışmalar yaparak birçok yere internet alt yapısını taşıdı. Süper Hızlı İnternet ünvanı ile birlikle bir çok kullanıcının beklentileini fazlasıyla karşılamayı başaran internet  alt yapısının kablosuz olarak dağıtılacağının haberlerini Google net olarak cevapladı.

’den gelen raporlara göre Google, 5.8 GHz, 24.2 GHz ve 71-86 GHz bant genişliğine sahip 3 farklı kablosuz fiber internet dağıtımına başlayacağını duyurdu. Internet kullanıcılarına 2.4 GHz ve 5 GHz frekanslarında sağlanan standart internet, Google’ın yeni girişimiyle tarih olacak.

Google’ın 5.8 ila 86 GHz arasındaki radyo frekanslarına oranla 2.4 GHz ve 5 GHz internet frekansları daha kısa sürede etki ediyor. Kısacası Google, bir tek verici ile tüm eyalete Wi-Fi (Kablosız) internete boğabilecek. Ultra hızlı bağlantı teknolojisi olan Fiber’in kablosuz olarak ne zaman geleceği hakkında henüz net bir bilgi yok.
ssl

Sevebilirsin...

Devamını oku:
plesk
ERROR: SWKeyExFatalError Plesk

Windows Plesk 9 sunucularda nadir rastlanan bir problem,...

webmail
SMTP Hatası (-1): Sunucu Bağlanılamadı Çözümü

Merhabalar, webmail veya mail programlarından mail göndermeye çalıştığınızda...

Kapat