SSL ile Google sıralamasında yükselmek

yeni algoritmasıyla birlikte Sertifikasını zorunlu hale getirdi. I/O etkinliğinde internet kullanıcılarının ve sitelerin güvenliği ile ilgili konulara yer verilmiştir. “” sloganı ile işe başladı.

?

Secure Socket Layer ( SSL) Web tarayıcı ve server arasındaki güvenliği şifreleyen SSL günümüzde neredeyse bütün tarayıcılar tarafından desteklenmektedir. HTTP bağlantısını HTTPS olarak değiştiren ve kişisel bilgilerinizi, şifrelerinizi, kredi kartı bilgilerinizi veya gerekliyse bütün oturumlarınızı şifreleyerek gönderilmesini sağlar. SSL bulunan bir siteye girdiğinizde renkli asma kilit resmi olur ve bu icon sitenin SSL güvencesinde olduğunu söyler. Kilit resmine çift tıkladığınız zaman SSL Sertifikasının nereden alındığını ve geçerlilik süresini görebilirsiniz.

SSL İle Google’da Yükselmek

SSL’i eskiden sadece alışveriş siteleri tarafından kullanılıyordu, Google’ın yeni algoritması ile beraber bu kural biraz değişti. Web sitenizin daha güvenli olması için Google uzun süre bazı testler gerçekleştirdi, olan siteler daha üst sıralara çıkmaktadır. Google resmi hesabında olan sitelerin sıralamada yükselmesinin daha kolay olacağını duyurmuştu. Yaptığını veya çalıştığınız tekniklerinde bir değişiklik yok, tek değişiklik artık notunuzda SSL Sertifikasıda olmasıdır.

 

ssl

Sevebilirsin...

Devamını oku:
wordpress-logo
WordPress Eklentileri ve SEO Ayarları

Günümüzde en çok kullanılan hazır blog sistemleri arasında...

fft20_mf5282251
Android telefonlarındaki kodlar girildiğinde…

Android telefonuuz var ise bir çok işlemi bu...

Kapat